tālr./fakss: +371 67183521; mob.: +371 29850408; e-mail: spigin@cool.lv
 
Jurijs Spigins

  "Tik harmoniska un dziļa prāta, jūtu un izkoptas spēles tehnikas vienība saucama Izcilas Meistarības vārdā, nebaidoties šī vārda skaļuma”, - rakstīja “Literatūra un Māksla” pēc pianista koncerta.

  Jurijs Spigins - pianists - eksperimentētājs. Viņš ir nospēlējis aptuveni 20 solo programmas vairāk nekā 1500 koncertos ar dažādu stilu ūziku: no vecklasikas līdz pat mūsdienu komponistu skaņdarbiem.

  Vēlāk, vienlaikus ar pedagoģisko darbu Jāz. Mediņa mūzikas koledžā, daudz uzstājās ar kamermūziku: spēlēja ansambļos ar M.Rostapoviča audzēkni, čellisti E.Testeļecu, Rīgas kvartetu, vijolnieku U.Sprūdžu, operas dziedātājiem. Izpildot klavierkoncertus, muzicēja kopā ar Latvijas Nacionālās operas diriģentu Leonīdu Vīgneru un Metropoliten Opera diriģentu N.Jārvi, un citiem.

  Pastāvīgi meklējot jaunus muzicēšanas veidus, stilus, tēmas, Jurijs Spigins ir iecerējis un pašlaik spēlē un piedāvā dažu koncertu ciklu ar kopējo nosaukumu “XX gadsimta sapņi”.

  Programmā ir iekļautas vispazīstamākās populārās un džeza melodijas, tā saucamās “evergreen”, kurus pianists izpilda savā aranžējumā.

  Tajā pianists ir apvienojis klasiskā un džeza pianisma labākos sasniegumus. Jurijs Spigins ir bagātinājis plašas auditorijas iemīļotās Holivudas tēmas, kuras ir pazīstamas Freka Sinatras, E.Ficdžeraldas, O.Pitersona, Lui Armstronga, Gl.Millera, B.Evansa un citu slavenu mūziķu izpildījumā, ar savu, profesionāla pianista manieri, par kuru rakstīja avīzē: “Pianista spēlē spoža, filigrāna klaviertehnika, dabīga aizraušanās, emocionalitāte apvienojas ar temperamenta vērienīgumu”.

  Profesionalitāti pianists sasniedza, spoži absolvējot Latvijas J.Vītola, tolaik valsts konservatoriju (ped. E.Strazdiņa, P.Pečerskis) un S.-Pēterburgas konservatorijas 2-gadīgu aspirantūru (ped. prof. P.Serebrjakovs, prof. V.Nilsens). Stažējās pie prof. Jak.Fliera Maskavas konservatorijas aspirantūrā 1 gadu.

  Jurijs Spigins ir Raimonda Paula muzikālā centra ”Vernisāža” solists kopš tā atvēršanas.

 Top.LV 

  Koncerta fragments:
   "Himalaji" - Jurijs Spigins (2008) (148 mb)
  Fragmenti no populārākā diska:
     "XX gadsimta sapņi"
   "The very throught of you" - Ray Nobel (2.7 mb)
   "All the way" - von Hensen (4.3 mb)
Copyright © 2000-2011 Jurij Spigin. Developed by Destiny